X Mistrzostwa Europy w Foxoringu, Bieg Huberta 2015

Me Fox 2015

W dniach 9-11 października br. odbyły się Mistrzostwa Europy w Foxoringu Juniorów i Seniorów, których organizatorem na zlecenie Europejskiej Federacji Radioorientacji Sportowej był Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska. Bazą zawodów było Centrum Współpracy Transgranicznej i Turystyki w Lipsku Polesiu. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących: Polskę, Słowację, Rosję, Mołdawię oraz Ukrainę.

Foxoring jest jedną z konkurencji radioorientacji sportowej, który polega na dobiegnięciu przy pomocy mapy do punktu zaznaczonego na niej i poszukiwaniu ukrytych w lesie mikronadajników. Podczas trzydniowych zawodów przeprowadzono trzy biegi: foxoring 3,5 MHz na dystansie sprintu, foxoring 3,5 MHz i foxoring 144 MHz na dystansach klasycznych. Spośród zawodników UKS Azymut najlepsze wyniki osiągnęli: foxoring sprint 3,5 MHz: kategoria chłopców 19 lat: IV miejsce – Wojciech Tłuczek, VI miejsce – Filip Stankiewicz; kategoria mężczyzn 21 lat: 6 miejsce – Patryk Niedźwiecki; w klasyfikacji drużynowej w kategorii chłopców do 19 lat III miejsce wywalczyli: Wojciech Tłuczek, Filip Stankiewicz, Mateusz Nalepko, Jan Grosman; foxoring 3,5 MHz: IV miejsce Jan Grosman w kategorii do 19 lat, w tej samej kategorii ponownie brązowe medale wywalczyli: Wojciech Tłuczek, Filip Stankiewicz, Mateusz Nalepko, Jan Grosman, VIII miejsce Szymon Kłoczek w kategorii do 21 lat; w klasyfikacji drużynowej Szymon Kłoczek i Piotr Nalepko wywalczyli miejsce II; w konkurencji foxoring 144 MHz miejsce V wywalczył Patryk Niedźwiecki w kategorii 21 lat.
Zawody zostały przeprowadzone przy wsparciu organizacyjnym i finansowym Gminy Zamość.