Puchar MEN i Mistrzostwa PZK

Puchar MEN i Mistrzostwa PZK 2014

W dniach 31.05 – 01.06 w Grudziądzu odbyły się Otwarte Zawody Młodzieży Szkolonej w Radioorientacji Sportowej o puchar Ministra Edukacji Narodowej dla dzieci w wieku 10-14 lat, oraz Otwarte Mistrzostwa Polskiego Związku Krótkofalowców w radiolokacji sportowej dla zawodników starszych.

Pierwszego dnia zawodów w konkurencji foksoring KF młodsi zawodnicy UKS Azymut zdobyli 4 medale: Chiappetta Jose srebrny, Piela Ewelina srebrny, Todys Luiza złoty i Stankiewicz Weronika Brązowy. Klub drużynowo uplasował się na miejscu drugim. Starsi zawodnicy w biegu klasycznym UKF zdobyli 5 medali: Bryk Paulina brązowy, Lekan Lidia złoty, Węgrzyn Jakub srebrny, Grosman Jan brązowy, Stankiewicz Filip brązowy.

Drugiego dnia w biegu klasycznym medale zdobyli: Stankiewicz Weronika złoty, Banach Joanna złoty, Piela Ewelina Brazowy, Chiapetta Jose srebrny, Gilewski Szczepan srebrny, Makowski Dawid brązowy i Kłoczek Adam złoty. Starsi zawodnicy zdobyli 5 medali Bryk Paulina brązowy, Lekan Lidia złoty, Grosman Jan srebrny, Węgrzyn Jakub brązowy i Stankiewicz Filip srebrny. Pomimo braku zawodnika w jednej kategorii i odrobienia strat z dnia pierwszego do zajęcia 1 miejsca zabrakło tylko jednego lisa.

Troje zawodników Bryk Paulina, Węgrzyn Jakub i Grosman Jan uzyskało kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Radioorientacji Sportowej które odbędą się w lipcu br w Bułgarii, a Lekan Lidia uzyskała kwalifikacje do Mistrzostw Świata w RS które odbędą się we wrześniu w Kazachstanie.

UKS Azymut zajął 2 miejsce drużynowo zdobywając 21 medali.
W zawodach wystartowało 63 zawodników z 7 klubów.