7 PKO Bieg Charytatywny w Krasnymstawie

23 września 2023 na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w Polsce, rozgrywany był 7 PKO Bieg Charytatywny. Bieg ten ma charakter sztafetowy gdzie udział biorą 5-osobowe drużyny, które mają jedną godzinę na pokonanie jak najwięcej razy 400m bieżnię stadionu. Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje darowiznę na stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży.

Sześciu naszych zawodników startowało na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Damian Kiełbasa był członkiem sztafety „Zamość Biega”, która pokonała najwięcej okrążeń (49) i zajęła I miejsce w kategorii OPEN oraz I miejsce w kategorii mieszanej. Klubowa sztafeta w składzie Wanda i Andrzej Jacek oraz Anna, Kajetan i Tomasz Jagi okrążyła stadion 33 razy i zajęła 23 miejsce w kategorii mieszanej i 32 w OPEN.

Specjalnie uhonorowani zostali Wanda i Andrzej jako najstarsi zawodnicy biorący udział w biegu sztafetowym.