1st World Youth ARDF Championships

Dwójka zawodników Sandra Niedźwiecka oraz Szczepan Gilewski z UKS “Azymut Siedliska” Gmina Zamość w czołowej 10 na 1 Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej.
W dniach 30.06- 04.07 na Słowacji w miejscowości Turčianske Teplice odbywały sie 1 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Polska reprezentacja liczyła 11 zawodników z czego aż 4 z UKS “Azymut” Siedliska Gmina Zamość, są nimi Sandra Niedźwiecka, Szczepan Gilewski, Dawid Makowski oraz Weronika Stankiewicz. W zawodach uczestniczyło 160 najlepszych zawodników z 16 państw. Zawody były rozgrywane w trzech różnych biegach. Dwa biegi klasyczne oraz jeden sprint.
Szczepan Gilewski w kategorii M14 w biegu klasycznym na paśmie 144MHz zajął bardzo dobre 6 miejsce, przegrywając jedynie z najlepszymi zawodnikami na świecie. W klasyfikacji drużynowej w kategorii M14 zajęli 5 miejsce na świecie.
Sandra Niedźwiecka w kategorii W14 w biegu sprinterskim zajęła 7 miejsce, minimalnie tracąc do podium. Dawid Makowski (M14) był 16 a Weronika Stankiewicz (K16) 17.
Polska reprezentacja w sumie zanotowała 7 wyników w czołowej dziesiątce, oraz miejsca 4, 5, oraz 6 w klasyfikacji drużynowej. Najwyższe miejsce dla Polski wywalczył Mateusz Kuzia – 5 miejsce.
Teren zawodów był bardzo wymagający, liczne, górki, jary oraz potoki potęgowały zmęczenie zawodników. Poziom zawodów oraz zawodników z takich państw jak Rosja, Ukraina, Czechy i Słowacja stał na bardzo wysokim poziomie dlatego cieszą wyniki naszych zawodników.
Klub jest sponsorowany ze środków budżetu Gminy Zamość.

Wyniki:

1.07.2017 – 3,5MHz , międzyczasydrużynowe , GPS tracking – Szczepan Gilewski, Weronika Stankiewicz

2.07.2017- sprint, międzyczasy

3.07.2017 – 144MHz, międzyczasy , drużynowe,

Więcej informacji na naszym facebooku.

Zdjęcia z mistrzostw na naszym facebooku, fotorelacje ssrs.org.pl, fotorelacja BSRS, relacje wideo na profilu słowackiego zawodnika facebook/Jakub Šrom oraz fotorelacja.