V Rajd Pieszy „Śladami błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego” 2026
Już po raz piąty UKS Azymut Siedliska był organizatorem Rajdu Pieszego „Śladami błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego” upamiętniającego pobyt na Ziemi
Skierbieszowskiej księdza Wyszyńskiego w latach 1941-1942. W tym roku uczestnicy przeszli około 9 kilometrowy fragment szlaku pieszego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego ze Skierbieszowa do
Sławęcina i Stanisławki przez Suchodębie i Łaziska.
Rajd rozpoczął się od odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej w Żułowie, prowadzonym przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi i Siostry Franciszkanki Służebniczki Krzyża Świętego. Zarówno Towarzystwo jak i zakon utworzony został przez błogosławioną Matkę Elżbietę – Różę Czacką. Na terenie ośrodka znajduje się miejsce pamięci z pobytu księdza kardynała w czasie wojennej zawieruchy. Uczestnikom spaceru
organizator zapewniał: ubezpieczenie NNW, obsługę przewodnicką, instruktorska, medyczną, pamiątki jubileuszowe oraz udział w konkursie wiedzy z nagrodami.
Partnerami wydarzenia, które odbyło się w dniu 16 maja 2026 roku byli: Powiat Zamojski oraz Gmina Zamość.














































